František Brikcius


Novinky


Novinky 2 (září 2009)


Pozvánka: Duo Brikcius - 2 Cellos Tour & Evropské dny židovské kultury v Táboře

http://www.Brikcius.com - Anna Brikciusová: česká violoncellistka & František Brikcius: český violoncellista (festival DUO BRIKCIUS - 2 CELLOS TOUR) koncert Evropského dne židovské kultury v Táboře

  V rámci Evropských dnů židovské kultury jste srdečně zváni na další koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour", českých violoncellistů - sourozenců Anny Brikciusové a Františka Brikcia, který se uskuteční v pondělí 14. září 2009, 19.00 hodin, v Divadle Oskara Nedbala Tábor (Divadelní 218) v Táboře.

  Duo Brikcius zde zahraje Fantasii IV. (2008) české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové a Duo pro housle a violoncello (1939-40) židovského terezínského skladatele Gideona Kleina v obsazení pro dvě violoncella. Dále na koncertě zazní skladby L. Boccheriniho, W. A. Mozarta, G. Rossiniho, P. Hindemitha, G. Kleina a I. Kosíkové.

  Ve spolupráci s Divadlem Oskara Nedbala Tábor. Koncerty "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour", uváděné jak v České republice, tak i v zahraničí (Bosna a Hercegovina, Kanada, Německo, Švédsko, Turecko, USA, Velká Británie, …), se konají v rámci festivalu "Daniel Pearl World Music Days". Více informací je k dispozici na http://www.Brikcius.com , http://www.DivadloTabor.cz a http://www.DanielPearlMusicDays.org .

DUO BRIKCIUS - 2 CELLOS TOUR:
14. září 2009, 19.00 hod., Divadlo Oskara Nedbala Tábor (Divadelní 218, Tábor)

ANNA BRIKCIUSOVÁ - violoncello (Duo Brikcius)
FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello (Duo Brikcius)Soutěž: vyhrajte 1 x CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia"
& 2 x 2 volné vstupenky na koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" v Táboře

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista, kupte si CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" (Jiří Matys, Petr Hejný, Jan Jirásek, Luboš Fišer, Miloš Štědroň & Irena Kosíková)

   Vyhrajte 1 x CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" & 2 x 2 volné vstupenky na koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" v Táboře, konaný v rámci Evropských dnů židovské kultury, 14. září 2009, 19.00 hod., v Divadle Oskara Nedbala Tábor, zodpovězením následující otázky:

Kam byl deportován filozof Karel Kosík (otec české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové) během 2. světové války?
  1. Terezín
  2. Osvětim
  3. Mauthausen
Soutěž byla ukončena, vylosovaní výherci jsou: G. P. z Terni, J. M. z Tábora a A. M. z Lišova.Partner měsíce:  Akce.cz

http://www.Akce.cz - ... všechny akce. Turistika.cz, s.r.o.

  Internetová společnost Turistika.cz, s.r.o. rozšířila svoji rodinu volnočasových portálů o jednoduchý a přehledný kalendář akcí http://www.Akce.cz !

  Díky spolupráci se společnostmi Ticketpro, a.s. a Pressdata, s.r.o. a propojení se serverem kulturniakce.cz najdou už dnes čtenáři na akce.cz okolo 10.000 kulturních, sportovních a volnočasových akcí na každý týden! "Díky tomu, že vkladatelé akcí budou odměňováni částí peněz z reklamy, počítáme s dalším nárůstem vkládaných akcí", říká Jirka Pilnáček, vedoucí projektu. Vkladatelé budou dostávat část peněz z reklamy, která se u jejich akce zobrazí. Tedy podobným systémem, jaký už s úspěchem funguje na webu http://www.Turistika.cz . "Všichni inzerenti a partneři stránek http://www.Akce.cz se tak vlastně stanou přímými podporovateli těch, kteří akci vloží", doplňuje Pilnáček.

  Kromě systému finančního odměňování vkladatelů, by mělo být pro subjekty vkládající akce velkou motivací i to, že vloženou akcí uvidí i uživatelé dalších kooperujících  serverů.  Akce přidaná na stránky http://www.Akce.cz se zobrazí také v katalogu http://www.KulturniAkce.cz , dále na nejnavštěvovanějším turistickém portále http://www.Turistika.cz a nově i na nedávno spuštěném serveru http://www.Sousede.cz . Dohromady je to tedy již více než 350.000 čtenářů měsíčně (zdroj NetMonitor a google analytics), kteří si budou moci konkrétní akci vyhledat!

  "Spoluprací se společnostmi Ticketpro (první a největší počítačová síť pro prodej vstupenek akcí všech žánrů v ČR) a Pressdata, motivací regionálních pořadatelů akcí a hlavně jednoduchostí, chceme co nejdříve dospět do stádia, kdy  počet akcí vložených na http://www.Akce.cz bude korespondovat s naším sloganem: Akce.cz - všechny akce!", uzavírá s jistou nadsázkou vedoucí tohoto ambiciózního projektu Jirka Pilnáček.

  Akce.cz jsou mediálním partnerem projektů "MAKANNA", "eSACHERe" a "Brikciusová Na Prádle".

http://www.Akce.czPoznejte ... filozof KAREL KOSÍK

Cesky filozof Karel Kosik (1926-2003), fotografie laskave zapujcena dcerou pana Kosika, pani Irenou Kosikovou.

Karel Kosík
(*26.6. 1926 - †21.2. 2003)

  Karel Kosík, jeden z nejpřednějších českých filozofů, se narodil v Praze dne 26. června 1926, studoval na reálném gymnasiu ve Slovenské ulici v Praze na Vinohradech. 17. listopadu 1944 byl zatčen gestapem za ilegální činnost v odbojové organizaci Předvoj, vězněn na Pankráci v Praze a poté deportován do Terezína (Malá pevnost).

  Svá studia filozofie na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze, Filozofické fakultě Leningradské university a Filozofické fakultě Lomonosovovy univerzity v Moskvě zakončil promocí titulem PhDr. v roce 1950. V tomto období se zároveň seznámil se svou budoucí ženou PhDr. Růženou Grebeníčkovou (pozdější držitelkou Herderovy ceny), se kterou měl tři děti (Antonín Kosík, Irena Kosíková a Štěpán Kosík).

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - projekt "Vzpomínka na Karla Kosíka I. & II." (Karel Kosík, Irena Kosíková, Růžena Grebeníčková, Tom Stoppard, Duo Brikcius, Anna Brikcius & František)

  V letech 1952 - 1969 vědecký pracovník FÚ ČSAV. Zván na přednášková turné po celém světě (Benátky - XII. Mezinárodní filozofický kongres, Mexiko - XIII. Mezinárodní filozofický kongres). V roce 1963 vychází Dialektika konkrétního - Studie o problematice člověka a světa. Od roku 1968 řádným profesorem filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy do 1970, kdy je vyloučen.

  Od roku 1971 do 1990 ve svobodném povolání. Opakované domovní prohlídky StB, zabavování literatury a rukopisů, uvaleno embargo na kompletní dílo Karla Kosíka.

  Po revoluci opět profesorem filozofie na FF UK (1990 - 1992) a vědeckým pracovníkem FÚ AV ČR (1992 - 2003). Přednášky po Evropě (Praha, Barcelona, Paříž). V roce 1999 je mu Nadací Charty 77 udělena Cena Toma Stopparda za knihu Předpotopní úvahy; 2001 v Klementinu - Zrcadlové kapli udělena medaile Artis Bohemiae amicis za šíření dobrého jména české kultury (Ministerstvo kultury České republiky). Umírá v Praze 21. února 2003.

  V roce 2006 byla uvedena, ve spolupráci s Národní knihovnou České republiky a Filozofickým ústavem Akademie Věd České Republiky, "Vzpomínka na Karla Kosíka I. & II.". Více informací o filozofu Karlu Kosíkovi na  http://www.Brikcius.com a http://Cs.Wikipedia.org/Wiki/Karel_Kosík .Oznámení ... podpořte vydání nového CD

http://www.Brikcius.com - český violoncellista František Brikcius, CD "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia"

Podpořte vydání nového CD "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia"
(dary od 2 500,- Kč výše obdrží CD zdarma).

Bankovní spojení.

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 2 (září 2009, pozvánka: koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour", soutěž: CD & vstupenky, partner měsíce: Akce.cz, poznejte ...: Karel Kosík, oznámení ...: podpořte vydání nového CD, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 2 (September 2009, concert invitation: "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour", competition: CD & concert tickets, partner of the month: Akce.cz, meet ...: Karel Kosik, call for ...: New CD release support, join mailing list, ...)