František Brikcius


Novinky


Novinky 47 (březen 2014)


Pozvánka: Duo Brikcius & Cirkus Giroldón


http://www.Brikcius.com - DUO BRIKCIUS, Anna Brikciusová: česká violoncellistka & František Brikcius - český violoncellista, Předávání cen MKČR "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour Preview" (Praha, České muzeum hudby, 2008)

  Jste zváni na březnový koncert violoncellového sourozeneckého Dua Brikcius, který se koná v pátek 14. března 2014, od 19:30 hodin, v Cirkuse Giroldón (jurta před restaurací Ladronka, Tomanova 1, Praha 6 , 169 00). Vstupenky v cirkusové pokladně, která bude otevřena v místě konání půl hodiny před koncertem.

  Hosté nejmenšího toulavého divadelního cirkusu v Evropě, violoncellisté, sourozenci Anna Brikciusová a František Brikcius (Duo Brikcius), zahrají skladby pro dvě violoncella od italského skladatele Luigi Boccheriniho (1743 - 1805), italského skladatele Gioacchina Rossiniho (1792 - 1863) a českého skladatele Leoše Janáčka (1854 - 1928).

  Ve spolupráci s Cirkusem Giroldón a usedlostí Ladronka. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com , http://www.CirkusGiroldon.ch , http://www.Ladronka.com a http://www.FaceBook.com/pages/Usedlost-Ladronka/104042212961984 .

"DUO BRIKCIUS & CIRKUS GIROLDÓN"
Pátek 14. březen 2014, 19:30 hod., Cirkus Giroldón (jurta před restaurací Ladronka, Tomanova 1, Praha 6 , 169 00)

ANNA BRIKCIUSOVÁ - violoncello (Duo Brikcius)
FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello (Duo Brikcius)Soutěž: vyhrajte 1 x knihu ITALIA od vydavatele Mondadori

http://www.LibriMondadori.it - Libri Mondadori - Guido Alberto Rossi, Andrea Pistolesi: Italia (Omaggio all'Italia)

  Vyhrajte 1 x knihu ITALIA od vydavatele Mondadori zodpovězením následující otázky:

Kde se bude konat březnový koncert vážné hudby sourozeneckého violoncellového Dua Brikcius v Cirkusu Giroldón?
  1.  Na Letné
  2. Na Vítkově
  3. Na  Ladronce
Soutěž byla ukončena. Šťastným výhercem je K. P. z Varšavy.

Ceny do březnové soutěže newsletteru NOVINKY ČESKÉHO VIOLONCELLISTY FRANTIŠKA BRIKCIA poskytla Societŕ Dante Alighieri, mediální partner "Festivalu Brikcius".Partner měsíce: Societŕ Dante Alighieri

http://www.DantePraga.cz - Societŕ Dante Alighieri, o.s. - pražská sekce

  Nezisková organizace Societŕ Dante Alighieri vznikla v Římě v roce 1889, z iniciativy několika intelektuálů, vedených italským nositelem Nobelovy ceny za literaturu Giosuč Carduccim, za účelem "zachování a šíření italského jazyka a kultury ve vlasti i ve světě". Organizace byla pojmenována po geniálním italském básníkovi Dante Alighierim.

  Pražská sekce se zrodila v lednu 2005 a v průběhu málo let získala přízeň stovek studentů i četná uznání římské mateřské organizace. Pořádá řadu jazykových kurzů pro skupiny i jednotlivce, pro firmy a veřejnost. Získala kvalifikaci Centra zkoušek PLIDA a je jedinou institucí v České republice, která je oprávněna tyto zkoušky vykonávat. Mimo výukové činnosti organizuje přednášky, výstavy, koncerty, kulturní výměny a tematická setkání.

  Societŕ Dante Alighieri je mediálním partnerem "Festivalu Brikcius".

  Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.DantePraga.cz a https://www.FaceBook.com/DantePraga .

Societŕ Dante Alighieri
http://www.DantePraga.czPoznejte ... Cirkus Giroldón - Bláznivý strach nemá krátké nohy

http://www.CirkusGiroldon.ch - Cirkus Giroldón - Lenka Foletti Machoninová a Alberto Foletti

Cirkus Giroldón, nejmenší toulavý divadelní cirkus v Evropě
(Lenka Foletti - Machoninová a Alberto Foletti)

   V souboru divadelního cirkusu Giroldón vystupují Alberto Foletti (absolvent vysoké školy Dimitri - pohybové divadlo, Švýcarsko) a Lenka Foletti - Machoninová (absolventka pražské Divadelní akademie múzických umění - DAMU). Po letech práce v divadle a po politických změnách, které se odehrály v Československu v roce 1989, založili Alberto Foletti a Lenka Machoninová Cirkus Giroldón a začali hrát na ulici. Za dvacet čtyři let existence navštívil cirkus velkou část Evropy (Švýcarsko, Německo, Itálie, Dánsko, Francie, Polsko, Rumunsko, Česká republika, Irsko, Anglie, Portugalsko, Ukrajina, Slovensko a v posledních letech Rusko).

  Nejedná se tedy o nějakou improvizovanou práci, či o nostalgický přístup k realitě, ale o důsledek práce desetiletí dvou zkušených umělců, kteří svoji práci znají. Nynější představení "Bláznivý strach nemá krátké nohy" trvá přibližně hodinu. O čem je? O strachu. Třeba o strachu dvou malých, co se bojí někoho velkého. A kdo jsou ti malí a kdo je ten velký? Víc neprozradíme, přijďte se podívat.

  Cirkus není v žádném případě komerčním produktem a jeho jediný příjem je prodej vstupenek. Hraje se před restaurací Ladronka (Tomanova 1028/1 Praha 6) v zimním, vytápěném stanu.

CIRKUS GIROLDÓN
uvádí
představení pro děti a dospělé

BLÁZNIVÝ STRACH NEMÁ KRÁTKÉ NOHY
(v zimním vytápěném stanu - mongolská jurta)

Středa 12. březen 2014, 18:00 hod.
Čtvrtek 13. březen 2014, 18:00 hod.
Sobota 15. březen 2014, 15:00 hod.
Neděle 16. březen 2014, 15:00 hod.

Vstupné: děti 150,- Kč / dospělí 200,- Kč
Cirkus Giroldón (jurta před restaurací Ladronka, Tomanova 1, Praha 6 , 169 00)  Více informací o Cirkusu Giroldón je k dispozici na webových stránkách http://www.CirkusGiroldon.ch .

http://www.CirkusGiroldon.chOznámení ... Duo Brikcius & Náš Martinů v Poličce

Bohuslav Martinů (8. prosince 1890, Polička – 28. srpna 1959, Liestal, Švýcarsko) - portrét Bohuslava Martinů smějícího se, U.S.A. Darien 1943 - Centrum Bohuslava Martinů v Poličce

   Duo Brikcius je hudební komorní soubor, založený dvěma violoncellisty, sourozenci Annou a Františkem Brikciusovými. Oba zakládající členové mají bohatou zkušenost s violoncellovým repertoárem, který se rozhodli obohatit o hudbu napsanou pro tuto nezvyklou, avšak velmi efektní kombinaci dvou violoncell. Do Poličky přijedou zahrát díla L. Boccheriniho, G. Rossiniho, L. Janáčka, B. Martinů, G. Kleina a I. Kosíkové. Výčet uvedených skladatelů napovídá, že půjde o pestrou nabídku zahrnující hudební vývoj od klasicismu až po žhavou současnost.

http://www.CBMPolicka.cz - Centrum Bohuslava Martinů - Spolek Náš Martinů: koncert sourozeneckého violoncellového Dua Brikcius v Poličce.

  Pořádá spolek NÁŠ MARTINŮ. Koncert se koná ve čtvrtek 20. března 2014, od 17:30 hodin, v Centru Bohuslava Martinů v Poličce. Více informací na webových stránkách http://www.CBMPolicka.cz/cs/nas-martinu a https://www.FaceBook.com .


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Repertoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, Novinky, Festival, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 47 (březen 2014, pozvánka: koncert Duo Brikcius & Cirkus Giroldón, soutěž: vyhrajte 1 x knihu ITALIA od vydavatele Mondadori, partner měsíce: Societŕ Dante Alighieri, poznejte ...: Cirkus Giroldón - Bláznivý strach nemá krátké nohy, oznámení ...: Duo Brikcius & Náš Martinů v Poličce, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 47 (March 2014, invitation: Concert Duo Brikcius & Cirkus Giroldón, competition: Win 1 x book ITALIA, Libri Mondadori, partner of the month: Societŕ Dante Alighieri, meet ...: Cirkus Giroldón - Bláznivý strach nemá krátké nohy, call for ...: Duo Brikcius & Náš Martinů v Poličce, join mailing list, ...)