František Brikcius


Novinky


Novinky 43 (říjen 2013)


Pozvánka:
Festival Brikcius - Violoncellové suity Benjamina Brittena (kompletní provedení) - BRITTEN100

http://Festival.Brikcius.com - FESTIVAL BRIKCIUS - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze (jaro & podzim) / BRITTEN100

  Jste zváni na říjnový koncert "Festival Brikcius" - VIOLONCELLOVÉ SUITY BENJAMINA BRITTENA - BRITTEN100, českého violoncellisty Františka Brikcia, který se koná ve čtvrtek 17. října 2013, od 19:30 hodin, v reprezentačním koncertním sále ze 13. století, v Domě U Kamenného zvonu (GHMP, 3. patro, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1).

  Violoncellista František Brikcius zahraje Suity pro sólové violoncello od slavícího britského skladatele Benjamina Brittena (1913 - 1976) v kompletním provedení. Jako speciální přídavek uvede Brittenovu skladbu Tema 'Sacher'.  Příští podzimní koncert "Festival Brikcius" - VIOLONCELLO A KLAVÍR II. (Giuseppe Devastato - klavír & František Brikcius - violoncello) se bude konat ve čtvrtek 21. listopadu 2013.

  Vstupenky exkluzivně u oficiálních festivalových prodejců vstupenek Prague Ticket Office - Via Musica (http://www.PragueTicketOffice.com - Via Musica, AMU, Malostranské náměstí 14, Praha 1 - Via Musica, Staroměstské náměstí 14, Praha 1 - Tel.: +420 224 826 440), Ticketon.cz a cca 90 minut před začátkem koncertu v místě konání (viz informace zde). Základní vstupné: 400,- Kč (předprodej 380,- Kč) / senioři a studenti: 200,- Kč (předprodej 180,- Kč). Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme včasné zakoupení vstupenek.

  "Festival Brikcius" - 2. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze (jaro & podzim 2013), který letos připomíná 170. výročí narození českého violoncellisty a skladatele Davida Poppera, 140. výročí narození německého skladatele Maxe Regera, 100. výročí narození polského skladatele Witolda Lutosławského - 100/100 LUTOSŁAWSKI, 100. výročí narození britského skladatele Benjamina Brittena - BRITTEN 100 a Daniel Pearl World Music Days, se koná pod záštitou starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého, pod záštitou radního Hl. města Prahy Václava Novotného, pod záštitou velvyslance Italské republiky J. E. Pasquale D'Avino, ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a s Galerií Hl. m. Prahy, v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze. Koncerty se konají každý 3. čtvrtek v daném měsíci, od 19:30 hodin. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://Festival.Brikcius.com , http://www.Brikcius.com , http://www.GHMP.cz , http://www.Praha1.cz , http://www.FaceBook.com/FestivalBrikcius , http://www.FaceBook.com/Brikcius.Frantisek (FaceBook event zde) & http://www.Twitter.com/Brikcius .

http://Festival.Brikcius.com - FESTIVAL BRIKCIUS - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze (jaro & podzim)

"FESTIVAL BRIKCIUS - VIOLONCELLOVÉ SUITY BENJAMINA BRITTENA - BRITTEN100"
Čtvrtek 17. říjen 2013, 19:30 hod., Dům U Kamenného zvonu (GHMP, 3. patro, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1)

FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncelloSoutěž: vyhrajte 1 x 2 volné vstupenky na listopadový koncert "Festival Brikcius"

http://www.GiuseppeDevastato.it - Giuseppe Devastato, italský klavírista a skladatel, koncert v Nole 2010 (fotografie Chiara Pepino)


  Vyhrajte 1 x 2 volné vstupenky na listopadový koncert "Festival Brikcius" a 3 x 2 knihy (Strach buší na dveře / Hospoda) zodpovězením následující otázky:

Jak se jmenuje italský klavírista, který vystoupí s českým violoncellistou Františkem Brikciem v rámci listopadového koncertu "Festival Brikcius"?
  1. Antonio Devastato
  2. Francesco Devastato
  3. Giuseppe Devastato
Soutěž byla ukončena. Šťastnými výherci jsou J. V. z Prahy 6, P. N. z Kladna, M. D. z Hradce Králové a H. V. ze Sedlčan.

Ceny do říjnové soutěže newsletteru NOVINKY ČESKÉHO VIOLONCELLISTY FRANTIŠKA BRIKCIA poskytl "Festival Brikcius" a Katolický týdeník, mediální partner projektu "Festival Brikcius".Partner měsíce: Katolický týdeník

http://www.KaTyd.cz - Katolický týdeník

Periodicita: týdeník
Cena: 13,- Kč (cena za dvojčíslo: 26,- Kč)
Náklad: 45 000 kusů

  Katolický týdeník je určen pro čtenáře, kteří vyznávají tradiční křesťanské hodnoty. KT klade důraz na články s duchovní tématikou, věnuje se domácím událostem z církevního prostředí, přináší zprávy z křesťanského světa. Samostatné strany KT jsou věnovány také kultuře nebo televiznímu a rozhlasovému programu.

  Více informací o Katolickém týdeníku je k dispozici na webových stránkách http://www.KaTyd.cz a http://www.FaceBook.com/KaTyd.cz .

Katolický týdeník
http://www.KaTyd.czPoznejte ... výstava Drama jedné noci - odchod Jaromíra Weinbergera do exilu

Výstava Mnichovský diktát: Drama jedné noci - trauma jednoho národa - odchod Jaromíra Weinbergera do exilu (fotografie MČ Praha 12)

DRAMA JEDNÉ NOCI - TRAUMA JEDNOHO NÁRODA

  "Mnichovská dohoda byla událostí, která poznamenala nebo ovlivnila atmosféru v naší zemi a její dějiny na dlouhá desetiletí. Proto je velmi důležité, aby byla trvalým tématem naší reflexe".
Václav Havel

  Letos uplyne 75 let od nešťastných mnichovských událostí. Společnosti Media archiv ve spolupráci s MČ Praha 12 připravila výstavu připomínající tuto smutnou kapitolu z dějin českého národa. Výstava je instalována na Sofijském náměstí a bude k vidění do 26. října 2013. Expozice zobrazuje obývací pokoj hudebního skladatele Jaromíra Weinbergera v okamžiku příprav na cestu do exilu, obsahuje kopie dobových dokumentů a seznamuje s projektem výstavby Památníku československého exilu.

  Výstava propojuje na malé ploše tři související témata: Podepsání Mnichovské dohody, odchod tisíců lidí do exilu (Media archiv zvolil jako typického představitele J. Weinbergera) a projekt Památníku československého exilu. Návštěvníci uvidí obývací pokoj patrně nejslavnějšího modřaňáka - hudebního skladatele Jaromíra Weinbergera, který opouští v roce 1938 na vrcholu kariéry ve svých dvaačtyřiceti letech chvatně svou vlast.


  Už ve Weinbergerových devatenácti letech uvedlo Městské divadlo na Vinohradech balet "Evelin únos". Weinbergerovy symfonické skladby hrály pražské orchestry. Ve 20ti letech skládal hudbu pro činohry Národního a Stavovského divadla. V letech 1922 - 1923 byl profesorem kompozice na Ithaca College. Po návratu z USA napsal čtyři opery, z nichž "Švanda Dudák" získala světový věhlas a byla prováděna na 150ti scénách světa. Opereta "Na růžích ustláno" byla dokonce zfilmována.

  Hudba židovského skladatele Jaromíra Weinbergera je připomínána českým violoncellistou Františkem Brikciem v rámci koncertního turné "Weinberger Tour" a "Festivalu Brikcius" - cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (jaro & podzim).

  Více informací lze získat na webových stránkách http://www.Brikcius.com , http://Festival.Brikcius.com a http://www.Mnichov1938.cz .Oznámení ... Rok Benjamina Brittena - BRITTEN100

http://www.Britten100.org - BRITTEN 100 - Celebrating the centenary of Benjamin Britten in 2013

Co je Britten100?
  Britten100 je propagační kampaň vytvořená k informování o koncertech a událostech, které připomínají 100. výročí narození skladatele Benjamina Brittena v roce 2013.

Kdo je Benjamin Britten?
  Benjamin Britten, který se narodil 1913 a zemřel 1976, byl jeden z nejvýznamnějších hudebních skladatelů dvacátého století. Jak si můžete zjistit v naší databázi koncertů, Brittenova hudba je hrána ve světě skoro každý den. V sekci "New to Britten" na našich webových stránkách si můžete poslechnout jeho nejoblíbenější hudbu a zjistit více informací o skladateli.

Kdy se koná Brittenovo stoleté jubileum?
  Brittenovo 100. výročí narození je 22. listopadu 2013. Oficiální oslavy Britten 100 začínají v září 2013 a končí v srpnu 2014, aby zahrnuly koncertní sezónu obou částí stoletého jubilea.

Kdo je za Britten100?
  Propagační kampaň Britten100 a webové stránky byly vytvořeny Britten-Pears Foundation (BPF), ve spolupráci se třemi hlavními vydavateli Brittenovi hudby - Boosey & Hawkes, Faber Music a Chester Music - a jeho nahrávací společnosti Decca. BDF sídlí v The Red House v Aldeburghu, kde Britten žil a pracoval.

  Více informací na
http://www.Brikcius.com , http://www.Britten100.org , http://Twitter.com/BrittenOfficial a http://www.BrittenPears.org .

http://www.Britten100.org - BRITTEN 100 - Celebrating the centenary of Benjamin Britten in 2013 - 50p coin

http://www.Britten100.org


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Repertoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 43 (říjen 2013, pozvánka: říjnový koncert "Festival Brikcius" - Violoncellové suity Benjamina Brittena, kompletní provedení - BRITTEN100, soutěž: 1 x 2 volné vstupenky na listopadový koncert "Festival Brikcius" a vyhrajte 3 x 2 knihy, partner měsíce: Katolický týdeník, poznejte ...: výstavu Drama jedné noci - odchod Jaromíra Weinbergera do exilu, oznámení ...: Rok Benjamina Brittena - BRITTEN100, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 35 (December 2012, invitation: Christmas final concert "Festival Brikcius", competition: Win 1 x 1 year magazine Golf subscription, partner of the month: Kostel sv. Jana Křtitele Na Prádle), meet ...: Jan Židlický - interview, call for ...: Buy to your beloved Christmas present - new CD "MAKANNA", join mailing list, ...)