František Brikcius


Novinky


Novinky 41 (červenec 2013)


Pozvánka: Obřanský Obr Brno 2013


Obřanský Obr Brno 2012, setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků. Tomáš Měšťan (producent), Daniel Hlobil (kovář) & František Brikcius. Kovářovo údolí, mlýn a kovárna na cyklostezce z Brna/Obřan do Bílovic nad Svitavou (Foto Marek Hlavica, 2012).

  Jste zváni na 3. ročník Obřanského Obra Brno 2013 - setkání uměleckých kovářů a řemeslníků, který bude zahájen v sobotu 20. července 2013, ve 14:00 hodin, v kovárně na cyklostezce vedoucí od konečné tramvaje č.4 z Brna / Obřan do Bílovic nad Svitavou. Tento ročník je věnován vzpomínce na mistra uměleckého kováře Jiřího "Bakši" Koukala, který zesnul letos v zimě. V roce 2012 zahajoval 2. ročník akce.

Sobota 20. červenec 2013
14:00 hod - Slavnostní zahájení 3. ročníku akce. Zpráva o stavu "Svobodných území IFAISTIA" a jejich 3 roku existence. Stát umělců všech řemesel.
14:30 hod - Začátek ukázky kovářského umění. Umělečtí kováři vytvoří před očima diváků svá díla.
15:00 hod - František Brikcius na kovárně. Vystoupení českého violoncellisty.
18:00 hod - "Hudební překvapení".

Neděle 21. červenec 2013
11:00 hod - Kováři budou kovat díla, která zůstanou na místě akce a zkrášlí prostor tzv. Moravského Švýcarska.
18:00 hod - Ukončení akce.

  Celá akce je pro veřejnost zdarma! Obřanský Obr Brno 2013, který je realizován obecně prospěšnou společností Kovářovo údolí, se koná pod záštitou MČ Brno Obřany / Maloměřice, pod záštitou Obce Kanice, za podpory uměleckého kovářství Daniel Hlobil / Hammerdesign.cz , společnosti BulvarART.cz a mediálních partnerů Český rozhlas Brno, Prigl.cz, Kovaři.org, Mas - Moravský kras. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com , http://www.KovarovoUdoli.cz , http://www.Obrany.cz , http://www.BulvarART.cz , http://www.youtube.com/user/BulvarART , http://www.FaceBook.com (Facebook event zde) & http://www.Twitter.com/Brikcius .

"OBŘANSKÝ OBR BRNO 2013 - 3. ROČNÍK SETKÁNÍ UMĚLECKÝCH KOVÁŘŮ A ŘEMESLNÍKŮ"
Sobota 20. červenec 2013, 15:00 hod., kovárna na cyklostezce vedoucí od konečné tramvaje č. 4 z Brna / Obřan do Bílovic nad Svitavou.

FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncelloSoutěž: vyhrajte 2 x 1 knihu Jiřího Weila a Aleny Wagnerové

http://www.Listy.cz - Knihovna Listů, Nakladatelství Burian a Tichák - Jiří Weil: Štrasburská katedrála & Alena Wagnerová: Co by dělal Čech v Alsasku?

  Vyhrajte 2 x 1 knihu Jiřího Weila: Štrasburská katedrála a Aleny Wagnerové: Co by dělal Čech v Alsasku? zodpovězením následující otázky:

V jakém formátu můžete zakoupit album "MAKANNA" (I. Kosíková: "MAKANNA", J. Talich - dirigent, F. Brikcius - violoncello, J. Židlický - recitace, Talichův komorní orchestr) v online obchodu s českou hudbou SUPRAPHONline.cz?
  1. MP3
  2. DOC
  3. FLAC
Soutěž byla ukončena. Šťastnými výherci jsou M. H. z Brna a J. O. z Chomutova.

Ceny do červencové soutěže newsletteru NOVINKY ČESKÉHO VIOLONCELLISTY FRANTIŠKA BRIKCIA poskytly Listy, dvouměsíčník pro kulturu a dialog, mediální partner projektu "Festival Brikcius".Partner měsíce: Kovářovo údolí

http://www.KovarovoUdoli.cz - Obřanský Obr Brno 2012, setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků, Mlýn a kovárna na cyklostezce z Brna/Obřan do Bílovic nad Svitavou (Foto Marek Hlavica, 2012)

  Obecně prospěšná společnost Kovářovo údolí je skupina lidí z různých odvětví. Jedním z hlavních cílů, které si vytyčila, je rekonstrukce starého mlýna a kovárny (na cyklostezce z Brna / Obřan do Bílovic nad Svitavou), která v něm kdysi byla.

  Více informací o Kovářově údolí je k dispozici na webových stránkách http://www.KovarovoUdoli.cz a http://www.FaceBook.com/Ifaistia.KovarovoUdoli .

http://www.KovarovoUdoli.cz - Obřanský Obr Brno 2012, setkání Uměleckých kovářů a řemeslníků, Mlýn a kovárna na cyklostezce z Brna/Obřan do Bílovic nad Svitavou (Foto Marek Hlavica, 2012)

Kovářovo údolí o.p.s.
http://www.KovarovoUdoli.czPoznejte ... SUPRAPHONline.cz - online obchod s českou hudbou

SupraphonLine, online obchod s českou hudbou - František Brikcius, koupit album (MP3, FLAC): MAKANNA, Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia - http://www.supraphonline.cz/umelec/18377-frantisek-brikcius

Supraphonline.cz

  SUPRAPHONline.cz je prvním digitálním obchodem v České republice, který vedle klasického formátu MP3 (v kvalitě 320 kbps) nabízí veškerý sortiment rovněž v bezztrátovém komprimačním formátu FLAC ( http://cs.wikipedia.org/wiki/FLAC ), který poskytuje kvalitu záznamu srovnatelnou s kvalitou na CD nosičích. Při zakoupení nahrávky ve formátu FLAC dostane zákazník tutéž nahrávku ve formátu MP3 zdarma k využití například v přenosných zařízeních. Veškerý obsah na SUPRAPHONline.cz je k dispozici bez jakýchkoliv technologických omezení (DRM apod.).

  Při přípravě obchodu SUPRAPHONline.cz byl kladen důraz na maximální uživatelskou přívětivost, přehlednost a komfort. Zákazníci mají možnost volit mezi několika způsoby úhrady zakoupené hudby:
- platba mobilním telefonem napříč všemi operátory
- platební karty Visa a MasterCard
- rychlý převod na účet zpracovaný v reálném čase prostřednictvím systému PayU (poskytují Komerční banka, GE Money Bank, mBank, Raiffaisen Bank, Volksbank, Fio Banka)
- běžný bankovní převod z jakékoliv banky
- superCASH (hotovostní platba prostřednictvím terminálů SAZKA, a.s. a přepážek České pošty)
- předplacený kredit na účtu v rámci SUPRAPHONline.cz
- platba prostřednictvím služby Mobito
- poštovní poukázka

  Po zakoupení nahrávky má zákazník možnost neomezeného stahování zakoupeného obsahu z obchodu SUPRAPHONline.cz, a to i zpětně (dosud max. pětkrát). Od září jsou k nahrávkám poskytnuty informační digitální booklety ve formátu PDF. Zvukové ukázky byly rozšířeny na dvakrát třicet vteřin a doplněny o optický náhled na nahrávku.

SupraphonLine, online obchod s českou hudbou - František Brikcius, koupit album (MP3, FLAC): MAKANNA, Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia - http://www.supraphonline.cz/umelec/18377-frantisek-brikcius

  Nakupování v obchodě SUPRAPHONline.cz je možné po předchozí registraci. Na základě platné emailové adresy, přihlásit se lze rovněž prostřednictvím účtu registrovaného u FaceBooku či Googlu.

  SUPRAPHONline.cz, který získal dvě nominace v prestižním ocenění českého internetu - Křišťálová lupa 2012, je důležitým místem pro všechny, kteří mají rádi českou a slovenskou hudbu. Více informací o Supraphonline.cz - online obchodu s českou hudbou  je k dispozici na webových stránkách http://www.Supraphonline.cz .Oznámení ... ♫ Album MAKANNA nově na SUPRAPHONline.cz

♫ Album MAKANNA (I. Kosíková: "MAKANNA", J. Talich - dirigent, F. Brikcius - violoncello, J. Židlický - recitace, Talichův komorní orchestr) je k zakoupení online na Supraphonline!

  ♫ Album "MAKANNA" (Irena Kosíková: "MAKANNA", Jan Talich - dirigent, František Brikcius - violoncello, Jan Židlický - recitace, Talichův komorní orchestr) je nově k zakoupení online na Supraphonline!

  Projekt "Makanna" (Otec divů), na motivy stejnojmenné literární předlohy židovského spisovatele Jiřího Weila (1900 - 1959), je koncertní provedení baletu skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové pro recitaci (Jan Židlický), sólové violoncello (český violoncellista František Brikcius) a orchestr (Jan Talich - dirigent & Talichův komorní orchestr), který byl uveden v koncertní premiéře v pondělí 24. května 2010, v klášteře sv. Anežky České v Praze (v rámci Daniel Pearl World Music Days).

  "Makanna" připomíná 110. výročí narození jednoho z našich nejvýznačnějších spisovatelů - Jiřího Weila, formou koncertního představení na motivy jeho románu Makanna - Otec divů, který vypravuje o vzestupu a pádu historické osoby lžiproroka ze VII. století. ........ "Vytěžen z dávné minulosti cizího orientálního světa je román živým, barvitým obrazem historickým, jímž pronikají zážitky nedávné tyranie. Román byl napsán roku 1940, zadán nakladatelství roku 1941 pod krycím jménem, jehož nositel byl umučen v Mauthausenu."

  Koncert se konal pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla v rámci 110. výročí narození židovského spisovatele Jiřího Weila (1900 - 1959), ve spolupráci s Národní galerií, Talichovým komorním orchestrem, Židovským muzeem v Praze a Hl. m. Prahou. Více informací na http://www.Brikcius.com a http://www.Supraphonline.cz/album/5152-Makanna .

♫ Album MAKANNA (I. Kosíková: "MAKANNA", J. Talich - dirigent, F. Brikcius - violoncello, J. Židlický - recitace, Talichův komorní orchestr) je k zakoupení online na Supraphonline!

http://www.Supraphonline.cz/album/5152-Makanna


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Repertoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 41 (červenec 2013, pozvánka: Obřanský Obr Brno 2013, soutěž: vyhrajte 2 x 1 knihu Jiřího Weila / Aleny Wagnerové, partner měsíce: Kovářovo údolí, poznejte ...: SUPRAPHONline.cz - online obchod s českou hudbou, oznámení ...: ♫ Album MAKANNA nově na SUPRAPHONline.cz, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 35 (December 2012, invitation: Christmas final concert "Festival Brikcius", competition: Win 1 x 1 year magazine Golf subscription, partner of the month: Kostel sv. Jana Křtitele Na Prádle), meet ...: Jan Židlický - interview, call for ...: Buy to your beloved Christmas present - new CD "MAKANNA", join mailing list, ...)