František Brikcius


Novinky


Novinky 33 (říjen 2012)


Pozvánka: violoncellový
koncert "Festival Brikcius"

http://www.Brikcius.com - Festival Brikcius - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu / the chamber music concert series at the Stone Bell House - jaro & podzim 2012 / spring & autumn 2012

  Jste zváni na říjnový koncert "Festival Brikcius" - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (jaro & podzim 2012), českého violoncellisty Františka Brikcia, který se koná ve čtvrtek 18. října 2012, od 19:30 hodin, v reprezentačním koncertním sále ze 13. století, v Domě U Kamenného zvonu (GHMP, 3. patro, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1).

  Český violoncellista František Brikcius zahraje III. Suitu pro sólové violoncello, op. 131c, německého skladatele Maxe Regera (1873 - 1916), v české premiéře violoncellovou verzi Bassnachtigall (1922), zavražděného židovského skladatele Erwina Schulhoffa (1894 - 1942) a Suitu pro sólové violoncello, op. 72 (1964), britského skladatele Benjamina Brittena (1913 - 1976). Na závěr zazní skladba Stopy (2004) od české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové, žijící ve Francii, napsaná speciálně pro projekt "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia". Koncert je "preview" 100. výročí narození britského skladatele Benjamina Brittena a 140. výročí narození německého skladatele Maxe Regera, která připomene "Festival Brikcius" v roce 2013. Příští koncert "Festival Brikcius" (Tomáš Víšek - klavír & František Brikcius - violoncello) se bude konat ve čtvrtek 15. listopadu 2012.

  Vstupenky exkluzivně u oficiálního festivalového prodejce vstupenek Prague Ticket Office - Via Musica (http://www.PragueTicketOffice.com - Via Musica, AMU, Malostranské náměstí 14, Praha 1 - Via Musica, Staroměstské náměstí 14, Praha 1 - Tel.: +420 224 826 440) a cca 90 minut před začátkem koncertu v místě konání. Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme včasné zakoupení vstupenek. Základní vstupné: 400,- Kč (předprodej 380,- Kč) / důchodci a studenti: 200,- Kč (předprodej 180,- Kč) / mecenáši 4000,- Kč (předprodej 5000,- Kč).  Podpořte "Festival Brikcius" a kupte si mecenášskou vstupenku zde (bude Vám rezervováno čestné místo a obdržíte 2. volnou vstupenku + 1 CD zdarma).

  Ve spolupráci s Galerií Hl. m. Prahy a Daniel Pearl World Music Days. "Festival Brikcius" připomíná 220. výročí narození italského skladatele Gioacchina Rossiniho, 120. výročí narození švýcarského skladatele Arthura Honeggera a 100. výročí narození francouzského skladatele Jeana Françaixe "Centenaire Jean Francaix - 2012". Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com , http://www.PragueTicketOffice.com , http://www.iKosik.com , http://www.FaceBook.com/FestivalBrikcius , http://www.FaceBook.com/Brikcius.Frantisek (FaceBook event zde) & http://www.Twitter.com/Brikcius .

"FESTIVAL BRIKCIUS"
Čtvrtek 18. říjen 2012, 19:30 hod., Dům U Kamenného zvonu (GHMP, 3. patro, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1)

FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncelloSoutěž: vyhrajte 1 x 2 volné vstupenky na listopadový koncert "Festival Brikcius"

http://www.Brikcius.com - Festival Brikcius - cyklus koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu / the chamber music concert series at the Stone Bell House - jaro & podzim 2012 / spring & autumn 2012


  Vyhrajte 1 x 2 volné vstupenky na listopadový koncert "Festival Brikcius", který se koná ve čtvrtek 15. listopadu 2012 v Praze, zodpovězením následující otázky:

Kdo zahraje na listopadovém koncertu "Festival Brikcius"?
  1. Duo Brikcius
  2. Tomáš Víšek
  3. František Brikcius
Soutěž byla ukončena. Šťastným výhercem je M. K. z Berouna.
Vstupenky
"Festival Brikcius" jsou ke koupi zde .Partner měsíce: Městské muzeum ve Volyni

http://www.Muzeum-Volyne.cz - Městské muzeum ve Volyni

  Městské muzeum ve Volyni je muzeem podle zákona č. 122/2000 Sb., jeho zájmovým a zároveň sběrným územím je především město Volyně, ale také širší oblast Volyňska a Podlesí, přibližně v hranicích někdejšího soudního okresu Volyně. Prvopočátky volyňského muzejního snažení sahají již do osmdesátých let 19. století, které bylo posléze posíleno v době konání Národopisné výstavy českoslovanské v Praze v roce 1895.

  Od roku 1912 jsou veškeré aktivity řízeny nově vzniklým muzejním spolkem, které v roce 1934 vrcholí otevřením Musea města Volyně a kraje volyňského v budově bývalé řemeslnické školy. Středověká volyňská tvrz, ve které sídlí Městské muzeum ve Volyni dodnes, byla veřejnosti zpřístupněna až v roce 1956. V současnosti je muzeum přístupné celoročně, má dvě stálé expozice - Volyňsko v pravěku a Historie volyňské tvrze - a ve třech výstavních prostorech pořádá  krátkodobé umělecké a historické výstavy. Vyžádejte si měsíční informace o aktuálním programech na emailové adrese muzea.

http://www.Muzeum-Volyne.cz - Městské muzeum ve Volyni - Tvrz Volyně

  Obdélná palácová budova tvrze Volyně byla vystavěna již během první poloviny 14. století a rozšířena v 15. století. Stala se tak jednou z nejrozsáhlejších obytných staveb v prostředí českých tvrzí. Vnější opevnění s nárožní baštou pochází z konce 15. století. Tvrz sloužila od 17. století jako sýpka. Hlavním stavením tvrze je obdélná dvoupatrová budova. Čtverhranné nádvoří je uzavřeno hradbou s nepravidelně šestibokou baštou zavázanou do severozápadního nároží. Jihozápadní a východní část hradby již neexistuje, jaká byla její podoba v těchto místech lze jen hádat. Archeologický výzkum objevil v ploše nádvoří i pod budovou tvrze zbytky zástavby, která tvrzi předcházela.

Městské muzeum ve Volyni
Školní 744 - tvrz, Volyně, 387 01
úterý - neděle: 9:00 - 17:00 hodin (květen - září)
pondělí - pátek: 9:00 - 16:00 hodin, sobota: 11:00 - 17:00 hodin (říjen - duben)

  Městské muzeum ve Volyni je spolupořadatelem projektů "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" a "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour".

  Více o Městské muzeu ve Volyni na webových stránkách http://www.Muzeum-Volyne.cz .

http://www.Muzeum-Volyne.czPoznejte ... festival "Baroko v krvi"

http://www.Muzeum-Volyne.cz - Festival BAROKO V KRVI (neděle 7. říjen - středa 24. říjen 2012) - "BACH & VIOLONCELLO I." (Neděle 7. říjen 2012, 17:00 hodin, Lhota u Svaté Anny - poutní kostel sv. Anny). Violoncellistka Anna Brikciusová a tři suity významného barokního skladatele Johanna Sebastiana Bacha (1685-1750) pro sólové violoncello (Suita G-dur, d-moll, Es-dur).

Baroko v krvi

  V neděli 7. října začíná rozvleklejší festival "Baroko v krvi", který si vzal za cíl oživit barokní památky v kraji prostřednictvím nejrůznějších kulturních akcí a upozornit na skutečnost, že současná podoba krajiny jihozápadních Čech má své výrazné kořeny právě v době baroka, která se nám dlouhodobě téměř bezděky dostává do žil a rozehrává v nich nejednu píseň.

  V rámci festivalu "Baroko v krvi" se uskuteční řada koncertů, divadelních představení, literárních večerů, přednášek a dalších akcí v barokních kostelech a kaplích, na dvorech farních budov, v prostorách zámků i jejich parků, ale i volně v krajině. Veškeré pořady festivalu "Baroko v krvi" mají dobrovolné vstupné.

BAROKO V KRVI
(neděle 7. říjen - středa 24. říjen 2012)

Lhota u Svaté Anny - poutní kostel sv. Anny u Kraselova

"BACH & VIOLONCELLO I."
Neděle 7. říjen 2012, 17:00 hodin, Lhota u Svaté Anny - poutní kostel sv. Anny
ANNA BRIKCIUSOVÁ - violoncello

"BACH & VIOLONCELLO II."
Neděle 14. říjen 2012, 17:00 hodin, Jinín - kostel Nanebevzetí Panny Marie
FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello

"DUO BRIKCIUS - 2 CELLOS TOUR"
Neděle 21. říjen 2012, 17:00 hodin, Volyně - panský dům čp. 41, spilka barokního pivovaru
ANNA BRIKCIUSOVÁ - violoncello & FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello

  Více informací o festivalu "Baroko v krvi" na webových stránkách http://www.Brikcius.com a http://www.Muzeum-Volyne.cz .Oznámení ... poslechněte si rozhovor o projektu "Festival Brikcius"

http://www.Proglas.cz - Radio Proglas (Rádio pro vlídný domov)

  Na vlnách rozhlasové stanice Radio Poglas si v pořadu Oktáva, v pátek 5. října 2012, od 16:55 hodin a v noci z úterý na středu 10. října 2012, od 00:05 hodin, poslechněte rozhovor redaktorky Kláry Beránkové s hostem Oktávy, violoncellistou Františkem Brikciem. Hovořit budou o podzimní části projektu "Festival Brikcius" - cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu, který nabídne komorní skladby českých i zahraničních skladatelů. Viz http://www.Proglas.cz .

  Předchozí rozhovory pořadu Oktáva Radia Proglas jsou k dispozici zde:
- Radio Proglas: Rozhovor s Františkem Brikciem o projektu "Festival Brikcius"
- Radio Proglas: Rozhovor s Františkem Brikciem o švýcarském projektu "eSACHERe"
- Radio Proglas: Rozhovor s Františkem Brikciem o baletu "MAKANNA"

http://www.Proglas.cz


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 33 (říjen 2012, pozvánka: violoncellový koncert "Festival Brikcius", soutěž: vyhrajte 1 x 2 volné vstupenky na listopadový koncert "Festival Brikcius", partner měsíce: Městské muzeum ve Volyni, poznejte ...: Festival "Baroko v krvi", oznámení ...: poslechněte si rozhovor o projektu "Festival Brikcius", přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - František Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 33 (October 2012, invitation: Cello concert "Festival Brikcius", competition: Win 1 x 2 free tickets for the November concert "Festival Brikcius", partner of the month: Městské muzeum ve Volyni, meet ...: Festival "Baroko v krvi", call for ...: Stream interview about "Festival Brikcius", join mailing list, ...)