František Brikcius


Novinky


Novinky 9 (duben 2010)


Předběžná pozvánka: "MAKANNA" & 110. výročí narození Jiřího Weila


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - projekt "MAKANNA"  (Jiri Weil, Irena Kosikova, Jan Židlický, Jan Talich, Talichův komorní orchestr & František Brikcius)

  Předběžně jste zváni na premiéru koncertního provedení baletu "MAKANNA", české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové, na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, která se bude konat v pondělí 24. května 2010, od 19:30 hodin, v NG - Klášteře sv. Anežky České v Praze (U Milosrdných 17, Praha 1).

  Na koncertě "
MAKANNA" vystoupí Jan Židlický - recitace, český violoncellista František Brikcius a Talichův komorní orchestr pod vedením dirigenta Jana Talicha.

  Koncert "
MAKANNA" se koná pod záštitou Sira Toma Stopparda a Václava Havla u příležitosti 110. výročí narození Jiřího Weila (1900 - 1959) a v rámci festivalu "Daniel Pearl World Music Days". Pozvánky budou k dispozici v květnovém čísle NOVINEK ČESKÉHO VIOLONCELISTY FRANTIŠKA BRIKCIA. Více informací na http://www.Brikcius.com .

IRENA KOSÍKOVÁ: MAKANNA
24. květen 2010,  19:30 hod., Klášter sv. Anežky České v Praze

JAN TALICH - dirigent
JAN ŽIDLICKÝ - recitace
FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello
TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTRSoutěž: vyhrajte 1 x CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia"

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista, kupte si CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" (Jiří Matys, Petr Hejný, Jan Jirásek, Luboš Fišer, Miloš Štědroň & Irena Kosíková)

   Vyhrajte 1 x CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" zodpovězením následující otázky:

Kolikáté výročí narození Jiřího Weila připomíná projekt "MAKANNA"?
  1. 50. výročí
  2. 100. výročí
  3. 110. výročí
  Soutěž byla ukončena. Šťastým výhercem je E. R. z Písku.Partner měsíce: Pressweb

http://www.PressWeb.cz - PressWeb

  Zpravodajský server PressWeb každodenně zveřejní desítky tiskových zpráv, informací o pořádaných akcích a zpravodajských aktualit podle oborů či regionů. Svým uživatelům PressWeb nabízí unikátní možnost rychle a efektivně informovat veřejnost a podnikatelskou sféru. Zveřejníte Vaši tiskovou zprávu nebo komerční sdělení rychle, nezkresleně a v plném znění.

   PressWeb je mediálním partnerem projektů "MAKANNA", "eSACHERe" a "Brikciusová Na Prádle"

http://www.PressWeb.czPoznejte ... literární vědkyně RŮŽENA GREBENÍČKOVÁ


Růžena Grebeníčková (1. 11. 1925 Sušice - 21. 7. 1997 Praha), fotografie zapůjčena Irenou Kosíkovou

Růžena Grebeníčková
(*1. 11. 1925 Sušice - †21. 7. 1997 Praha)

  Růžena Grebeníčková, nejpřednější česká literární vědkyně, se narodila v Sušici 1. listopadu 1925. Maturovala na reálném gymnasiu v Přerově. V letech 1945 - 1949 studovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze filozofii, francouzštinu, romanistiku a srovnávací literaturu. V roce 1952 obdržela titul PhDr. V tomto období se zároveň seznámila se svým budoucím mužem filozofem Karlem Kosíkem, se kterým měla tři děti (Antonín Kosík, Irena Kosíková a Štěpán Kosík).

  Od roku 1961, kdy se stala kandidátkou věd (CSc.), až do důchodu v roce 1981, byla postupně vědeckou pracovnicí Slovanského ústavu, Ústavu jazyků a literatur a Ústavu pro českou a světovou literaturu Československé akademie věd.

  Hlavními tématy jejího literárně - historického bádání bylo období romantismu, problematika moderního románu a divadlo. Zaměřovala se na autory ruské, francouzské, německé, rakouské a české (Karel Hynek Mácha a Jiří Weil). Překládala z němčiny. V letech 1974 a 1976 absolvovala pěší cestu po stopách Máchova deníku Cesta do Itálie. Publikovala pod propůjčenými jmény a pseudonymy (Helena Matoušová, Miloslav Jehlička, Jaroslav Kudrna, Aleš Hauzner, Věra Saudková a Jiřina Táborská).

  V roce 1968 byla oceněna Československým spisovatelem cenou A. M. Píšy za sborník Realita slova Máchova. Obdržela prestižní mezinárodní Herderovu cenu (1985) za výrazný přínos literární vědě. Za výbor studií Literatura a fiktivní světy I. ji byla udělena cena Nadace Českého literárního fondu (1996). Zemřela v Praze 21. července 1997.

  Více informací o Růženě Grebeníčkové je k dispozici v rámci projektu "Vzpomínka na Růženu Grebeníčkovou I. & II." na webových stránkách http://www.Brikcius.com a http://Cs.Wikipedia.org/Wiki/Růžena_Grebeníčková .Oznámení ... Podpořte projekt "MAKANNA"

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - projekt "MAKANNA"  (Jiri Weil, Irena Kosikova, Jan Židlický, Jan Talich, Talichův komorní orchestr & František Brikcius)

Máte zájem podpořit květnový projekt "MAKANNA"?
- Zveřejněte banner "MAKANNA" (16 různých rozměrů v sekci DOWNLOAD) & odkaz http://www.Brikcius.com na Vašich webových stránkách a/nebo v rámci FaceBook, MySpace a dalších sociálních sítí.
- Staňte se jedním z mecenášů projektu "MAKANNA" zasláním finanční podpory dle Vašeho uvážení (PayPal, číslo bankovního účtu, přímý kontakt).


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 9 (duben 2010, předběžná pozvánka: 110. výročí narození Jiřího Weila: MAKANNA, dubnová soutěž: vyhrajte CD, partner měsíce: PressWeb, poznejte ...: Růžena Grebeníčková, oznámení ...: podpořte projekt MAKANNA, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 9 (April 2010, invitation: 110th anniversary of the birth of Jiří Weil: MAKANNA, competition: win a CD, partner of the month: PressWeb, meet ...: Růžena Grebeníčková, call for ...: support MAKANNA project, join mailing list, ...)