František Brikcius


Novinky


Novinky 6 (leden 2010)


Ne-pozvánka:
Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti & Duo Brikcius - 2 Cellos Tour Preview

http://www.Brikcius.com - DUO BRIKCIUS, Anna Brikciusová: česká violoncellistka & František Brikcius - český violoncellista, Předávání cen MKČR "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour Preview" (Praha, České muzeum hudby, 2008)

  V rámci Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, který připomíná výročí osvobození Osvětimi sovětskými vojáky 27. ledna 1945, vystoupí čeští violoncellisté - sourozenci Anna Brikciusová a František Brikcius s programem "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour Preview" v Hlavním sále Senátu České republiky v Praze.

  Duo Brikcius zde zahraje Duo (1939-40) od "terezínského" židovského skladatele Gideona Kleina a Fantasii IV. (2008) od české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové (otec Ireny Kosíkové, filozof Karel Kosík, byl vězněn v Terezíně během 2. světové války).

  Ve spolupráci Senátu Parlamentu České republiky, Federace židovských obcí a Nadačního fondu obětem holocaustu pod záštitou předsedy Senátu Přemysla Sobotky. Všechna místa obsazena. Více informací je k dispozici na http://www.Brikcius.com , http://www.FZO.cz , http://www.Senat.cz a http://www.iKosik.com .

DUO BRIKCIUS - 2 CELLOS TOUR PREVIEW
27. ledna 2010, Hlavní sál Senátu České republiky, Praha

ANNA BRIKCIUSOVÁ - violoncello (Duo Brikcius)
FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncello (Duo Brikcius)Novoroční soutěž: vyhrajte 2 x 2 volné vstupenky na koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" v Krakově

http://www.Brikcius.com - DUO BRIKCIUS, zahajovací koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" (Praha, Dům u Kamenného zvonu, GHMP, 2008)

   Vyhrajte 2 x 2 volné vstupenky na únorový koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" v Krakově ve středu 3. února 2010, 19.00 hod. v Galicia Jewish Museum (ul. Dajwór 18, 31-052, Kraków, Polsko), zodpovězením následující otázky:

Kolik strun má violoncello?
  1. Tři struny (C, G, d)
  2. Čtyři struny (C, G, d, a)
  3. Pět strun (C, G, d, a, e)
Soutěž byla ukončena. Šťastými výherci jsou: P.M z Castle Douglas a K. Č. z Prahy.Partner měsíce: Radio Proglas
 
http://www.Proglas.cz - Radio Proglas (Rádio pro vlídný domov)

  Radio Proglas je rozhlasová stanice rodinného typu založená na tradičních křesťanských hodnotách. Radio Proglas se zříká závislosti na vlivných politických či ekonomických subjektech. Radio Proglas nevysílá reklamy.

  Programová skladba rádia je sestavena tak, aby byla přitažlivá pro všechny generace. Radio Proglas napomáhá vytváření občanské společnosti podporou vzájemné snášenlivosti (rasové, konfesní, politické a kulturní). Pomáhá posluchačům doplňovat vzdělání, vede k úctě ke kulturnímu dědictví, náboženské víře a dobrým mravům. Nabízí objektivní, vyvážené zpravodajství a publicistické pořady s přihlédnutím ke specifiku regionů.

  Radio Proglas je partnerem projektu "MAKANNA". Na vlnách rozhlasové stanice Radio Proglas si v pořadu Oktáva, v pátek 22. ledna 2010 od 16.45 a v noci z úterý na středu 27. ledna 2010 od 00.05, poslechněte rozhovor s violoncellistou Františkem Brikciem o připravovaném koncertním provedení baletu "MAKANNA" české varhanice a skladatelky Ireny Kosíkové u příležitosti 110. výročí narození židovského spisovatele Jiřího Weila.
Poznejte ... skladatel Conrad Beck

Conrad Beck (16. červen 1901, Lohn - 31. říjen 1989, Basel)

Conrad Beck
(*16. 6. 1901 - †31.10. 1989)

  Švýcarský skladatel a hudební režisér Conrad Back se narodil  16. června  1901 v Lohn, Schaffhausen. Po krátkých inženýrských studiích na Eidgenössische Technische Hochschule v Curychu a soukromých hudebních hodinách u Müller-Zürich začal navštěvovat curyšskou konzervatoř, kde studoval skladbu u Volkmara Andreaese, kontrapunkt u Reinholda Laquaia a hru na klavír u Carla Baldeggera.

  1924 až 1933 pobýval v Paříži, kde studoval u Jacquese Iberta a pohyboval se v blízkosti Arthura Honeggera, Nadii Boulanger a Alberta Roussela.

  Na radu švýcarského dirigenta Paula Sachera, který jeho díla propagoval, se Beck usadil v Basileji v roce 1934. Během více než padesátiletého období objednával Sacher jeho díla a dirigoval jejich premiéry s Basle Chamber Orchestra a Collegium Musicum Zürich. V letech 1939 až 1966 byl Beck hudebním ředitelem Swiss Radio v Basileji, v pozici, která mu umožnila v nebývalé míře propagovat současnou hudbu.

  Conrad Beck mimo jiné obdržel skladatelskou cenu Schweizerischer Tonkünstlerverein (1954), Ludwig Spohr Prize města Brunswick (1956) a Basle Arts Prize (1964). Umírá v 31. října 1989 v Basileji.

  Spolu s dalšími 11 skladateli - přáteli (C. Beck, L. Berio, P. Boulez, B. Britten, H. Dutilleux, W. Fortner, A. Ginastera, C. Halffter, H. W. Henze, H. Holliger, K. Huber a W. Lutoslawski) švýcarského dirigenta a mecenáše Paula Sachera (1906 - 1999), byl požádán ruským violoncellistou Mstislavem Rostropovičem, aby u příležitosti Sacherových 70. narozenin napsal skladbu pro sólové violoncello s použitím not obsažených v jeho jméně (eS, A, C, H, E, Re). Conrad Beck vytvořil trojvětou skladbu FÜR PAUL SACHER, DREI EPIGRAMME FÜR VIOLONCELLO SOLO. Skladby byly částečně slavnostně uvedeny v Curychu, 2. května 1976. Celý projekt "eSACHERe" bude uveden (poprvé v kompletním provedení) českým violoncellistou Františkem Brikciem, v roce 2011 v Praze.

  Více informací o Conradu Beckovi na webových stránkách http://www.Brikcius.com a http://Cs.Wikipedia.org/Wiki/Conrad_Beck .
.Oznámení ... ještě jedno novoroční přání

Anna Brikciusová: česká violoncellistka - PF 2010


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 6 (leden 2010, ne-pozvánka: Den památky obětí holocaustu, novoroční soutěž: volné vstupenky, partner měsíce: Radio Proglas, poznejte ...: Conrad Beck, oznámení ...: ještě jedna novoročenka, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 6 (January 2010, non-invitation: Holocaust Memorial Day, competition: win free concert tickets, partner of the month: Radio Proglas, meet ...: Conrad Beck, call for ...: one more New Year's greeting, join mailing list, ...)