František Brikcius


Novinky


Novinky 5 (prosinec 2009)


Pozvánka: Šťastný Nový rok 2010


http://www.Brikcius.com - Český violoncellista František Brikcius: Šťastný Nový rok 2010 - eSACHERe

Šťastný Nový rok 2010 (2009, 2008, 2007, 2006)Vánoční soutěž: vyhrajte 1 x domácí koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour"

http://www.Brikcius.com - JUDr. Milouš Červencl - ředitel Památníku Lidice, DUO BRIKCIUS, Anna Brikciusová: česká violoncellistka & František Brikcius - český violoncellista, Koncert "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" (Lidice, Památník Lidice, 2008)

   Vyhrajte 1 x "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" vánoční koncert v neděli 20. prosince 2009 u Vás doma, zodpovězením následující otázky:

Na jaké nástroje hraje sourozenecký violoncellový komorní soubor Duo Brikcius?
  1. Ferdinand Patočka (1913) a George Kriwalski (1904)
  2. Benjamin Patočka (1913) a George Kriwalski (1904)
  3. Ferdinand Patočka (1913) a Georg Kriwalski (1904)
Soutěž byla ukončena. Šťastým výhercem je L. P. z Prahy.Partner měsíce:  Thomastik-Infeld Vienna


Poznejte ... novinář Daniel Pearl

Daniel Pearl (10. října 1963, Princeton, New Jersey - 21. února 2002)

Daniel Pearl
(*10. 10. 1963 - †21.02. 2002)

  Svět poznal Daniela Pearla jako novináře Wall Street Journal, který byl unesen a zavražděn teroristy v Pákistánu začátkem roku 2002, pouhé čtyři měsíce po 9/11. Lidé na celém světě, spolu s jeho těhotnou manželkou a rodinou, se modlili za jeho propuštění. Od té doby na něj vzpomínáme jako na symbol naděje: muž, který stavěl mosty mezi rozdílnými kulturami, spisovatel a nadaný hudebník.

  Daniel se narodil 10. října 1963 v Princetonu, New Jersey a vyrůstal v Los Angeles, kde projevil svůj zájem o hudbu, akademické prostředí a sport. Hudba se ukázala být nezbytnou výrazovou součástí Daniela a dovedla ho k členství v několika hudebních skupinách po celém světě, kde improvizoval na elektrické housle a mandolínu. Dnes jeho přátelé a kolegové stále vzpomínají, jak rychle dokázal popadnout nástroj, když cítil příležitost, například psaní písní pro přítelkyni těsně před porodem, nebo vánoční večer, kdy bavil melancholické spolupracovníky ve své kanceláři.

  Z Daniela vyzařovalo porozumění a radost kamkoli šel. Jak řekl jeho nejlepší přítel: "Danny, byl jediný, kdo si nebyl vědom svého charisma". Ostatní k němu byli přitahováni jeho humorem a oceněním absurdna, otevřenou myslí k dalším obzorům, kulturám a prostředím. Byl pokorný, velkorysý a miloval život. Světoví vůdci a rolníci, rabíni a mulláhové, všichni ho považovali za svého přítele.

  Danielovo novinářské nadání se projevilo během studia na Stanfordské universitě, kde spoluzaložil studentské noviny Stanford Commentary. Absolvoval v roce 1985 s Phi Beta Kappa vyznamenáním a následně strávil léto jako stipendista Pulliam Fellow na Indianapolis Star, předtím než vstoupil do the North Adams Transcript a the Berkshire Eagle. Po několika letech se přesunul do the San Francisco Business Times a během pár týdnů se stal členem the Wall Street Journal v roce 1990. Daniel začal v the Wall Street Journal v Atlantské pobočce a postupně se přesunul do Washingtonské a Londýnské pobočky, jako dopisovatel Středního východu. Poté, co se v roce 1998 seznámil s Mariane, odstěhoval se do Paříže, kde se o rok později vzali.

  V říjnu 2002 se přestěhovali do Bombaje, kde se Daniel stal vedoucím jihoasijské pobočky the Wall Street Journal. Danielovy dovednosti zahraničního dopisovatele byly zřejmé nejenom v jeho zábavné Page One "A-hed" článcích, které osvětlovaly další kultury, ale také v jeho investigativních reportážích, které odhalovaly pravdu z trosek války a ničení. Byl to Daniel, kdo odhalil, že U.S.A. omylem bombardovaly súdánské farmaceutické závody v přesvědčení, že se jedná o zbrojní továrnu. Odhalil praní peněz al-Káidy prostřednictvím Tarzanitského trhu klenotů.

  Bylo to v Bombaji, kde Daniel psal o "Válce proti teroru", příležitostně riskoval cestu do Pákistánu. Hledal stopy "shoe bomber" Richarda Reida a doufal, že se setká s Sheikem Glanim, duchovním vůdcem, když byl v Karáčí 23. ledna 2002 Daniel Pearl unesen. Po čtyři týdny celý svět (od hlav států, po náboženské vůdce a prosté lidi) doufal v Danielovo propuštění. Teroristé věřili, že zajali známého novináře, Američana a žida. Ale měli mnohem více, opravdového světového občana a ztělesnění civilizovaných hodnot, jehož smrt, stejně tak jako jeho život, inspirovaly milióny lidí ke slušnosti a kulturnímu porozumění. Několik týdnů uplynulo bez jakýchkoli zpráv o jeho osudu; jeho smrt byla potvrzena 21. února 2002. Čtyři z únosců byli odsouzeni 15. července 2002, včetně vůdce šejka Omara Saeeda Sheika.

  Dva dny před svým únosem se Daniel dozvěděl, že jeho žena Mariane očekává chlapce, pro kterého vybral jméno Adam. V květnu, tři měsíce po jeho vraždě, Marianne Pearlová porodila Adama.

http://www.DanielPearlMusicDays.org - Daniel Pearl (10. října 1963, Princeton, New Jersey - 21. února, 2002); At Home in the World

  Po jeho vraždě Danielova rodina a přátelé založili The Daniel Pearl Foundation, která nese dál jeho odkaz za pomoci hudby a slova k řešení příčin nenávisti, která mu sebrala jeho život. Kniha "At Home in the World" publikovaná v červnu 2002, obsahuje 50 Danielových nejlepších článků, prodchnutých jeho zvědavostí, humorem, smyslem pro spravedlnost a jeho láskou k lidem. Danielův duch nadále žije v srdcích těch, kteří ho znali a v životech tisíců lidí, kteří jím byli inspirování a ovlivněni. Projekty "MAKANNA" a "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" se konají v rámci Daniel Pearl World Music Days.
Oznámení ... kupte svým blízkým vánoční dárek - CD

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista, kupte si CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" (Jiří Matys, Petr Hejný, Jan Jirásek, Luboš Fišer, Miloš Štědroň & Irena Kosíková)

Kupte pro své blízké vánoční dárek - CD "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia".
Do 20. prosince 2009 bez poštovného a balného! Objednávky zde:


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 5 (prosinec 2009, pozvánka: šťastný Nový rok 2010, vánoční soutěž: domácí koncert, partner měsíce: Thomastik-Infeld Vienna, poznejte ...: Daniel Pearl, oznámení ...: objednejte vánoční dárek CD, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 5 (December 2009, invitation: Happy New Year 2010, competition: home concert, partner of the month: Thomastik-Infeld Vienna, meet ...: Daniel Pearl, call for ...: buy Christmas present CD, join mailing list, ...)