František Brikcius


Novinky


Novinky 4 (listopad 2009)


Pozvánka: J. S. Bach v podání varhanice Ireny Kosíkové & Nedělní koncerty v Polešovicích

http://www.iKosik.com - Irena Kosíková: Česká varhanice a skladatelka

  Česká varhanice a skladatelka Irena Kosíková vystoupí na varhanním koncertě v neděli 1. listopadu 2009 od 17.00 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Polešovicích. Uvede zde v premiéře svou skladbu Funambule I. (2009). Dále na koncertě zazní díla Antonína Dvořáka, Ireny Kosíkové a Johanna Sebastiana Bacha. Koncert v rámci měsíčního cyklu Nedělní koncerty v Polešovicích je pořádán Filmovým klubem Polešovice ve spolupráci s Farním úřadem v Polešovicích. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.iKosik.com a http://www.Polesovice.cz .

J. S. BACH V PODÁNÍ VARHANICE IRENY KOSÍKOVÉ
1. listopad 2009, 17.00 hod., Kostel sv. Petra a Pavla v Polešovicích

IRENA KOSÍKOVÁ - varhanySoutěž: vyhrajte 2 x 2 volné vstupenky na koncert "J. S. Bach v podání varhanice Ireny Kosíkové"

Kostel sv. Petra a Pavla v Polešovicích (fotografie Ladislav Matucha)

   Vyhrajte 2 x 2 volné vstupenky na koncert "J. S. Bach v podání varhanice Ireny Kosíkové" v Polešovicích, konaný v rámci měsíčního cyklu Nedělních koncertů Polešovice v neděli 1. listopadu 2009, 17.00 hod., v kostele sv. Petra a Pavla v Polešovicích, zodpovězením následující otázky:

Kde se narodil "terezínský" skladatel James Simon?
  1. v Praze
  2. v Terezíně
  3. v Berlíně
Soutěž byla ukončena, nejrychlejší výherci jsou: Wyfiko a L. M. z Polešovic.Partner měsíce:  Kult.cz
 
http://www.Kult.cz - Kult.cz

  Kult - kulturně informační měsíčník - vychází v Brně již desátým rokem. Jde o celobarevný časopis přinášející měsíční přehled kulturních událostí, rozhovory se zajímavými osobnostmi, recenze, kulturní tipy, soutěže a další zajímavé čtení. Kult je přehledným kulturním měsíčníkem s bohatým obsahem. Časopis Kult je v nákladu 20 000 ks zdarma distribuován na více než 250 míst - do divadel, kin, klubů, galerií, restaurací, hotelů a dalších společenských a kulturních zařízení.

  Kult.cz je mediálním partnerem projektů "Weinberger Tour", "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour", "MAKANNA" & "eSACHERe".
Poznejte ... skladatel James Simon

Dr. James Simon (1880, Berlín - 1944, Osvětim), fotografie laskavě zapůjčena Dr. Martinem Simonem, prasynovcem Jamese Simona.

James Simon
(*29. 9. 1880 - †12.10. 1944)

  Německý skladatel, klavírista a muzikolog James Simon (29. září 1880 - po 12. říjnu 1944, datum deportace z Terezína do Osvětimi) se narodil v Berlíně v rodině židovského původu a byl zavražděn v koncentračním táboře Osvětim bezprostředně po deportaci z Terezína (1941-1944). Studoval na Musikhochschule v Berlíně hru na klavír  u prof. C. Ansorge a skladbu u Maxe Brucha. V roce 1934 je nucen opustit Německo, utíká do Curychu, dále pak do Amsterdamu, kde je v roce 1941 zatčen a přesunut do Terezína. Přestože Simonova klavírní díla, písně a jeho opera "Frau im Stein" (1918) byla publikována, mnoho jeho klíčových děl zůstává neznámo. Bývá označován jako tzv. "Lost Composer".

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - projekt "Weinberger Tour" (Jaromír Weinberger, Irena Kosíková, Erwin Schulhoff, James Simon, Tomáš Víšek & František Brikcius)

  James Simon v roce 1938 odjíždí navštívit svou sestru Berthu Seligsohn (1882 - 4. února 1938, Tel Aviv) do tehdejší Palestiny, po svém příjezdu zjišťuje, že jeho sestra zesnula. V zármutku skládá během dvou dnů lkavé Lamento pro violoncello a klavír. Bezprostředně po návratu do Evropy je v Amsterdamu zatčen gestapem. Lamento Jamese Simona bylo v České republice premiérováno českým violoncellistou Františkem Brikciem a klavíristou Tomášem Víškem v rámci projektu "Weinberger Tour" 23. dubna 2007 ve Španělské synagoze v Praze.

  Více informací o Jamesi Simonovi na  http://www.Brikcius.com a  http://Cs.Wikipedia.org/Wiki/James_Simon .Oznámení ... objednejte si svůj "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour" koncert pro následující sezónu 2010-2011

http://www.Brikcius.com - DUO BRIKCIUS, Anna Brikciusová: česká violoncellistka & František Brikcius - český violoncellista, zahajovací koncert Duo Brikcius - 2 Cellos Tour v GHMP - Dům U kamenného zvonu

Kontaktujte nás.


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 4 (listopad 2009, pozvánka: koncert "J. S. Bach v podání varhanice Ireny Kosíkové", soutěž: vstupenky, partner měsíce: Kult.cz, poznejte ...: James Simon, oznámení ...: objednejte si koncert, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 4 (November 2009, concert invitation: "J. S. Bach played by organist Irena Kosíková", competition: concert tickets, partner of the month: Kult.cz, meet ...: James Simon, call for ...: concerts, join mailing list, ...)