František Brikcius


Novinky


Novinky 3 (říjen 2009)


Pozvánka: Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia & výročí vzniku České republiky v Sofii

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Koncert "Benjamin Britten & Company for Cello Solo" (2004)

  V rámci oslav výročí vzniku České republiky jste srdečně zváni na další koncert "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia", českého violoncellisty Františka Brikcia, který se uskuteční v úterý 27. října 2009, 19.00 hod., ve Fialovém salónu  Českého centra Sofie (Rakovski 100) v Sofii, Bulharsku.

  František Brikcius zde zahraje v bulharské premiéře díla českých skladatelů z Prahy a Brna. Mimo jiné zde budou uvedeny skladby Sonata (1987) Luboše Fišera a Stopy (2005, Festival Violoncello 2005 v Bruselu) české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové. Dále na koncertě zazní díla Jiřího Matyse, Petra Hejného, Jana Jiráska, Luboše Fišera, Miloše Štědroně a Ireny Kosíkové. Projekt se konal pod záštitou Václava Havla.

  Ve spolupráci s Českým centrem Sofie. Koncerty "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" a "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" byly uvedeny v rámci koncertního turné "Brikcius Cello Tour 2007" v České republice, Belgii, Francii, Itálii, Rakousku, Rusku a Velké Británii. Více informací je k dispozici na http://www.Brikcius.com a http://www.CzechCentres.cz/Sofia .

PRAHA - BRNO: 6 SOUDOBÝCH SKLADATELŮ PRO VIOLONCELLO SÓLO V INTERPRETACI FRANTIŠKA BRIKCIA
27. říjen 2009, 19.00 hod., Fialový salón Českého centra Sofie (Rakovski 100, Sofie, Bulharsko)

FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncelloSoutěž: vyhrajte 1 x knihu Anna Shuttleworth's Memoirs
& 2 x 2 volné vstupenky na koncert "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" v Sofii

http://www.Brikcius.com - Anna Shuttleworth's Memoirs, edited Tomas Sterner

   Vyhrajte 1 x knihu Anna Shuttleworth's Memoirs edited by Tomas Sterner & 2 x 2 volné vstupenky na koncert "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia" v Sofii, konaný v rámci oslav výročí vzniku České republiky 27. října 2009, 19.00 hod., ve Fialovém salónu  ČC, zodpovězením následující otázky:

Jaký název nese kapitola č. 54 pamětí violoncellistky Anny Shuttleworth editované Tomasem Sternerem?
  1. Mainardi and Casals
  2. František Brikcius
  3. Alexander Baillie & Navarra
Soutěž byla ukončena, vylosovaní výherci jsou: M. W. ze St. Petersburg, Y. B. ze Sofie a I. A. z Varny.Partner měsíce:  Expats.cz
 
Expats.cz - Helping You Adapt

  Expats.cz je v Praze a České republice známá jako přední webová stránka pro expatrioty a mezinárodní komunitu. Byla založena  v roce 2001 a od té doby se stala pražským fenoménem a synonymem úspěchu. Jejím cílem je pomáhat mezinárodním společnostem a expatriotům adaptovat se na život v České republice. Tato pomoc spočívá v poskytování užitečných objektivních informací a zdrojů na Expats.cz webových stránkách i v tištěné publikaci Survival Guide. Expats.cz není server pouze pro anglofonní rodilé mluvčí, je hodnotným zdrojem informací pro všechny, kteří komunikují v anglickém jazyce. Každý měsíc navštíví stránky zhruba 130,000 unikátních návštěvníků.

  Expats.cz je mediálním partnerem projektů "Vzpomínka na Karla Kosíka I. & II.", "Weinberger Tour", "Vzpomínka na Růženu Grebeníčkovou I. & II.", "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour", "Bridgebuilder - Toni el Suizo", "MAKANNA" & "eSACHERe".

http://www.Expats.cz - Survival Guide & Business Directory 2010

http://www.Expats.czPoznejte ... spisovatel JIŘÍ WEIL

Jiří Weil (*6. 8. 1900 - †13.12. 1959) - zapůjčeno archívem Památníku národního písemnictví

Jiří Weil
(*6. 8. 1900 - †13.12. 1959)

  Prozaik, literární kritik, reportér, překladatel a publicista Jiří Weil se narodil 6. srpna 1900 v Praskolesích u Hořovic. Po maturitě r. 1919 studoval na FF UK slovanskou filologii a srovnávací literaturu. Studia zakončil doktorátem r. 1928. Od r. 1922 několikrát navštívil SSSR, v letech 1933-1935 působil v SSSR jako překladatel a publicista, později po vyloučení z KSČ pobýval půl roku ve Střední Asii (v Kyrgyzstánu, Kazachstánu aj.).

  Během 2. světové války odmítl nastoupit do transportu židů, skrýval se, byl zatčen, pět měsíců žil nehlášen v nemocnici, fingoval sebevraždu a až do konce války žil v ilegalitě.

Jiří Weil & Olga Weilová (svatební fotografie, 4. 3. 1942) - zapůjčeno archívem Památníku národního písemnictví

V letech 1946-1949 byl redaktorem nakladatelství ELK, v letech 1950-1958 pak vědeckým pracovníkem Státního židovského muzea v Praze. V jeho díle se zrcadlí nejen pobyt v SSSR, ale i návštěvy Německa, Švýcarska, Francie a Polska. Byl členem Devětsilu, Bloku, Syndikátu českých spisovatelů, SČS (vyloučen r. 1951, znovu přijat r. 1956).

Jiří Weil & kocour Nehýtek - zapůjčeno archívem Památníku národního písemnictví

  Publikoval v Časopise českého muzea, v listech Kmen, Avantgarda, Literární noviny (třicátá léta a druhá polovina let čtyřicátých), LN, Nový život, Host do domu, Věstník Židovské obce náboženské aj. Je zastoupen v Židovských ročenkách. Překládal díla ruských autorů. Spoluredigoval edici "Dětské kresby na zastávce smrti. Terezín 1942-1944" (1959).

Jiří Weil - zapůjčeno archívem Památníku národního písemnictví               Jiří Weil - zapůjčeno archívem Památníku národního písemnictví

  Napsal celou řadu povídek a románů, např. Moskva-hranice (1937, 2. vyd. v r. 1969 bylo zakázáno), Dřevěná lžíce (1938), Makanna, otec divů (1946, poctěn Cenou Země české), Barvy (1946), Život s hvězdou (1949), Harfeník (1958), Žalozpěv za 77 297 obětí (1958), Na střeše je Mendelssohn (1960). Zemřel v 13. prosince 1959 v Praze. V roce 2010 si připomeneme s projektem "MAKANNA" 110. výročí narození.

  Více informací o Jiřím Weilovi na  http://www.Brikcius.comhttp://Cs.Wikipedia.org/Wiki/Jiří_Weil .Oznámení ... staňte se MAKANNA mecenáši

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - projekt "MAKANNA"  (Jiří Weil, Irena Kosíková & František Brikcius)

Staňte se mecenáši - podpořte nový projekt "MAKANNA"!
(u darů nad 1 000,- Kč možnost odečtu z daní).

Bankovní spojení.

http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 3 (říjen 2009, pozvánka: koncert "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia", soutěž: kniha & vstupenky, partner měsíce: Expats.cz, poznejte ...: Jiří Weil, oznámení ...: staňte se mecenáši, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 3 (October 2009, concert invitation: "Prague - Brno: 6 Contemporary Composers for Cello solo in the interpretation of Frantisek Brikcius", competition: Book & concert tickets, partner of the month: Expats.cz, meet ...: Jiri Weil, call for ...: MAKANNA maecenas, join mailing list, ...)