František Brikcius


Novinky


Novinky 1 (srpen 2009)


Pozvánka: František Brikcius & L'arte dell'Arco v Kuksu

http://www.Brikcius.com - český violoncellista František Brikcius, koncert "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" v Kuksu

  Český violoncellista František Brikcius vystoupí s unikátním programem "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" na Festivalu Theatrum Kuks ve čtvrtek 27. srpna 2009, 19.30 hod., v Kostele Nejsv. Trojice v Kuksu. Koncertu bude předcházet slavnostní zahájení festivalu ministrem kultury České republiky.

  L'Arte dell'Arco [Umění smyčce] je 50 variací italského barokního skladatele Giuseppe Tartiniho (1692-1770) na téma Corelliho Gavoty v úpravě francouzského violoncellisty Paula Bazelaira (1886-1958) pro violoncello sólo.

  Projekt "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" byl, s projektem "Praha - Brno: 6 soudobých skladatelů pro violoncello sólo v interpretaci Františka Brikcia", již uveden v rámci koncertního turné "Brikcius Cello Tour 2007" v České republice, Francii, Itálii, Rakousku, Rusku a Velké Británii. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://www.Brikcius.com , http://www.Theatrum.Zde.cz a http://www.Paul-Bazelaire.com .

TARTINIHO L'ARTE DELL'ARCO V INTERPRETACI FRANTIŠKA BRIKCIA:
27. srpna 2009, 19.30 hod., Kostel Nejsv. Trojice v Kuksu - Theatrum Kuks

FRANTIŠEK BRIKCIUS - violoncelloSoutěž: vyhrajte 2 x 2 volné vstupenky na koncert L'Arte dell'Arco v Kuksu

Festival Theatrum Kuks

   Vyhrajte 2 x 2 volné vstupenky na koncert "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia" na Festivalu Theatrum Kuks ve čtvrtek 27. srpna 2009, 19.30 hod., v Kostele Nejsv. Trojice v Kuksu, zodpovězením následující otázky:

Na jakém francouzském festivalu uvedl český violoncellista František Brikcius "Tartiniho L'Arte dell'Arco v interpretaci Františka Brikcia"?
  1. Premičres rencontres avec Paul Tortelier
  2. Premičres rencontres avec Paul Bazelaire
  3. Premičres rencontres avec Pablo Casals
Soutěž byla ukončena, vylosovaní výherci jsou: M. V. z Prahy a L. K. z Hořic.Partner měsíce:  Les Amis de Paul Bazelaire

Les Amis de
Paul BAZELAIRE
(1886 - 1958)
  Violoncelliste et Compositeur

08 200 SEDAN ( FRANCE )
www.Paul-Bazelaire.comPoznejte ... violoncellistka ANNA SHUTTLEWORTH

Anna Shuttleworth & Prince Charles

  Legendární violoncellistka Anna Shuttleworth (narozená v roce 1927) je z Velké Británie. Studovala violoncello s Ivorem Jamesem a Harvey Phillipsem na Royal College of Music, na které se později stala profesorkou. Jejími žáky byli například Alexander Baillie, Natalie Clein a František Brikcius.

  Annina violoncellová cesta začala již v raném věku a zavedla ji ke studiím u slavných violoncellistů jako Enrico Mainardi a Pablo Casals.

  Jako interpret a vysoce ceněný pedagog je známá svým šestým hudebním smyslem. Přátelila se s mnoha slavnými hudebníky své doby, mezi něž patří Gerald Finzi, Ralph Vaughan Williams (který Annu nazýval "The Swellest Cellist"), Colin Davis, Mstislav Rostropovich a Jacqueline du Pré.

  Prostřednictvím Hilary Finzi, sestry Jacqueline du Pré, bylo Anně umožněno hrát na Jacquilinino violoncello Davidov Stradivarius po dobu dvou let. Stala se velmi žádanou profesorkou violoncella na RCM a vedla mnoho známých hudebníků (např. Adrian Brendel, Alexander Baillie, Clare Finzi, Elizabeth Wilson a Jonathan del Mar).

Anna Shuttleworth & Bernard Roberts

  Od šedesátých let Anna odehrála mnoho úspěšných recitálů pro violoncello a klavír s významnými klavíristy ve Velké Británii (Bernard Roberts, Ian Brown, Martin Roscoe a John Thwaites). Po absolvování RCM se stala členkou mnoha komorních souborů, např. String trio s Elisabeth Watson (viola), Georgian String Quartet, Leonardo Trio (s Davidem Rothem, později s Maureen Smith, housle a s Ianem Brown, klavír), London Harpsichord Ensemble, Glickman Trio a Aulos Ensemble. V Londýně znala Sylvii Cleaver, která ji v roce 1964 požádala, aby se Anna stala koncertní violoncellistkou Midland Sinfonia Orchestra (později přejmenován na English Sinfonia), kde zůstala do roku 1996.

  Annina violoncellová pedagogická kariéra se během let rozmohla. Od učení na nezávislých školách k profesorskému postu na RCM. Působila na mnoha postech po celé Anglii včetně Canterbury, Leedsu a York University.

  V roce 2008 obdržela od Prince Charlese cenu Honorary Membership of the Royal College.

http://www.Brikcius.com - Anna Shuttleworth & Cello gathering in Leeds and London (Royal College of Music & University of Leeds, 2009)

  V dubnu 2009 Anna Shuttleworth pořádala dvě violoncellová setkání v Londýně a Leedsu k oslavě svých 82. narozenin a vydání svých pamětí. Zde jste mohli vyslechnout krátký úvod k její knize s autorským čtením z vybraných kapitol a violoncellovou hudbu (např. český violoncellista František Brikcius - Irena Kosíková: Fantasie II - Saro Wiwa pro violoncello sólo & Petr Hejný: Metal Sonata pro violoncello sólo).

  Paměti Anny Shuttleworth, revidované Tomasem Sternerem, jsou nyní k objednání prostřednictvím the Trafford Publishing webových stránek. Anna zde popisuje svůj hudební a osobní život, s mnoha odkazy na violoncellovou techniku a hru. Více informací o životě Anny a jejích pamětech  na http://www.AnnaShuttleworth.com a http://Cs.Wikipedia.org/Wiki/Anna_Shuttleworth .Oznámení ... koncerty Evropských dnů židovské kultury

http://www.Brikcius.com - DUO BRIKCIUS, Anna Brikciusová: česká violoncellistka & František Brikcius - český violoncellista, Předávání cen MKČR "Duo Brikcius - 2 Cellos Tour Preview" (Praha, České muzeum hudby, 2008)

Hledáte dramaturgii pro koncert v rámci zářijových Evropských dnů židovské kultury?
Kontaktujte nás.


http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista (Životopis, Obrázky, Reportoár, Projekty, CD, Duo, Download, Kontakt, News, Odkazy)


ŽivotopisObrázkyRepertoárProjektyCDDuoDownload KontaktNovinkyAnna Festival
Odkazy


Česky ...  http://www.Brikcius.com - František Brikcius: český violoncellista - Novinky 1 (srpen 2009, pozvánka: koncert L'Arte dell'Arco, soutěž: vstupenky, partner měsíce: Les Amis de Paul Bazelaire, poznejte ...: Anna Shuttleworth, oznámení ...: koncerty Evropských dnů židovské kultury, přihlašte se do mailing listu, ...)English ... http://www.Brikcius.com - Frantisek Brikcius: Czech Cellist - Newsletter 1 (August 2009, concert invitation: L'Arte dell'Arco, competition: concert tickets, partner of the month: Les Amis de Paul Bazelaire, meet ...: Anna Shuttleworth, call for ...: European Days of Jewish Culture concerts, join mailing list, ...)